Gümüş Alyans Hakkında

 Bilmeniz Gereken Her Şey

İnsanların kullandıkları takıların belki de en önemlisidir alyans. Alyans, evliliklerin başlangıcı olarak kabul edilir ve bir anlamda evliliği simgeler. Alyansların farklı türleri vardır fakat bunlardan gümüş alyans farklı bir yere sahiptir. Daha önceki dönemlerde sadece erkeklerin tercih ettiği bu takıyı artık kadınlarda çok fazla tercih etmektedir.

Takılar, her dönem insanların ilgisini çekmeyi başarmıştır ve buna bağlı olarak sürekli yeni çeşitlerini üretmek için çalışmalar yapılmıştır. Takılar değerli madenler kullanılarak üretilmektedir. Bunun nedeni bu madenlerin hem değerli olması hem de parlak bir yapıya sahip olmasıdır. Gümüşten üretilen alyans için de bu durum geçerlidir. Parlak görüntüsü ile etraftakilere adeta ben buradayım derken değeri ile kullanıldığı kişiyi özel hissettirmektedir. Bu iki durumun birleşmesi, alyansın değerine değer katmaktadır.

Gümüş Alyans Modelleri

Alyanslara olan ilginin her dönem biraz daha artmasına bağlı olarak sürekli yeni modeller çıkarılmaktadır. Bu modellerin bir kısmı makineler tarafından yapılırken bir kısmı ise el ile ince ince işlenmektedir. Bundan dolayı bazı alyansların değeri asla parayla ölçülmez. Üzerindeki motiflerle görenleri kendisine hayran bırakan gümüş alyansların bazıların süsleme için değerli taşlar da kullanılmaktadır. Böylece özellikle bayanların kullanacağı modellerin daha dikkat çekici olması sağlanmaktadır.

Gümüş alyanslar, evliliğin sembollerinden olmasından dolayı çiftler halinde de üretilir. Böylece damat ve gelin adayları uyumlu olan alyansları takma fırsatı yakalamaktadır. Çiftler halinde üretilen gümüş alyansların içerisinde tanışma, nişan ya da evlilik tarihleriyle çiftlerin karşılıklı isimleri yazılabiliyor. Böylece insanlar sevdiklerinin isimlerini sürekli yanlarında taşıma fırsatı yakalamaktadır.

Alyanslar 925 ayar gümüşten üretilmektedir ve çok farklı modelleri bulunmaktadır. Bazı modellerdeki sadelik dikkat çekerken bazı modellerde ise sadeliğin yanında dikkat çekici taşlar ya da işlemeler kullanılmaktadır. Bayanların bu tür modelleri daha çok tercih ettiği bilinmektedir. Gümüş alyans modelleri arasında alışılmışın dışında modeller bulmak da mümkündür.

Alyansların renkleri genel itibariyle beyazdır ve gümüşün kendine has rengi alyanslarda kendini göstermektedir. Bu renk, insanların dikkatini çekme konusunda oldukça başarılıdır. Fakat modeller incelendiğinde farklı renklerin de alyanslar üzerinde kullanıldığı görülecektir. Bu renkler arasında, altın sarısı öne çıkarken alyansların altından olduğu izlenimini vermektedir. Ayrıca alyansların tamamı tek bir renkten olabileceği gibi farklı renklerin kullanılması da söz konusu olabilmektedir. Böylece çok daha özel tasarımlar ortaya çıkmaktadır.

Alyansların gümüşten üretilmesi, kullanım ömrünü uzatmaktadır. Deforme olma, renk kaybetme ve benzer olumsuzlukların yaşanması söz konusu olmayan bu alyanslar, nesiller boyu dahi kullanılabilir. Böyle bir durum olmasından dolayı alyans seçiminin çok özenli bir şekilde yapılması gerekiyor. Nesiller boyu kullanılacak ve belki de tarihin önemli tanıklarından birisi olarak kalacaktır.

Gümüş Alyans Fiyatları

Ömür boyu garantiye sahip olan gümüş alyans, modelleri çok fazla olan takılardandır. Alyansların çok büyük bir kısmında 925 ayar gümüş kullanılmasına rağmen nadir de olsa farklı ayarlardaki gümüşlerin de kullanıldığı olmaktadır. Gümüş alyansların fiyatlarını etkileyen çok fazla husus vardır fakat gümüşün ayarı bu noktada biraz daha öne çıkmaktadır.

Gümüş, doğadaki değerli metallerden bir tanesidir. Bu değerli metal alyans haline getirildikten sonra daha da değerli olmaktadır. Son olarak ise tasarım devreye girmektedir. Yapılacak olan işçilik ile çok daha farklı bir konuma gelecek olan gümüş alyansların fiyatları, bu noktada farklılaşmaktadır. İşçiliğin haricinde alyanslarda kullanılacak taşlar da fiyatları etkilemektedir. Her fiyata bulunabilen gümüş alyansların insanlar için çok büyük bir değere sahip olması, en güzelinin seçilmesini zorunlu hale getirmiştir.