Sık Sorulan Sorular

Tamamı özel olan ürünlerimizi sadece www.kuyumcudan.com dan ve izmirdeki atölyemizin  satış mağazası olan Berk kuyumculuk tan alabilirsiniz...Model sayımızın çok ve hergün yenibir model çıkarma politakımızdan dolayı başka bir ilde yada mağazada satış yapma imkanımız bulunmamaktadır.Tamamının  özel olmasına gayret gösterdiğimiz modellerimizin çok görünen modeller olmamasına fiyatlarınıda piyasadan  uygun olasına gayret göstermekteyiz.Bu sebepten dolayıda yine ürünlerimizi başka aracı firmalara göndererek ürün fiyatınını artmasını engellemekte ve rast gele her mağazada bulunabilecek ürünler olmamasına , siz değerli müşterilerimizin daha uygun fiyatlardan alışverişi tamamlamasını sağlamaktayız.

Sitemizde bulunan kategorilerden seçerek alışveriş sepetinize koyduğunuz ürünlere ait bilgiler, kredi kartı bilgileriniz bankanıza ulaşıp onaylanır onaylanmaz online olarak sistemimiz sipariş işlemlerini başlatır.
Bankanız tarafından kredi kartınıza onay verildikten hemen sonra, sipariş bilgileriniz uyarınca satın aldığınız ürünler, ilgili kategorilerin tedarik merkezlerinden toplanır ve lojistik merkezinde tek bir gönderi haline getirilir.Daha sonra siparişiniz belirlediğiniz adrese, kimlik belgesi ibrazınız karşılığında teslim edilir.

sitemizde yer alan herhangi bir ürüne ulaşmak ya da aradığınız ürünün www.kuyumcudan.com da bulunup bulunmadığını öğrenmek için sayfanın üst tarafında bulunan "Ürün Arama" bölümüne aradığınız ürünün adını veya kodunu girerek "Ara" butonuna basabilirsiniz.

Sayfalarımızın sol tarafında bulunan menülerimiz de aradığınız ürünlere kategorilerine göre en kolay şekilde ulaşabileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca belirttiğiniz kriterler paralelinde, aramanızı bir kategori içinde sınırlayarak belirli bir fiyat aralığında da yapabilirsiniz.

Evet. Fatura adresiniz kullandığınız kredi kartının kayıtlı olduğu adres ile aynı olmak koşulu ile ürünlerinizin teslimat adresi olarak fatura adresinizden farklı bir adres kullanabilirsiniz.

Satın aldığınız ürünleri aksi belirtilmedikçe 7 gün içinde ambalajı ve kullanabilirliği bozulmamış biçimde iade etme hakkına sabipsiniz.Herhangi bir ürünü iade etmek için, teslim tarihinden itibaren en kısa sürede İletişim Merkezinden temas kurarak onay almalısınız. İade onayı aldığınız ürünler iade koşullarına uygun olarak geri gönderilmelidir. Ürün bedeliniz ürünler satıcı firmaya eksiksiz ulaştığında hesabınıza iade edilecektir.

Evet. Kredi kartınızı tüm Sitemizde ki alışverişlerinizde güvenle kullanabilirsiniz. Güvenliğiniz için gereken her türlü önlem Sistem Yöneticilerimiz tarafından alınmıştır. Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler siteden bağımsız olarak Verisign Şifre Güvenliği ile Garanti Bankası'na ulaşarak sorgulanır. Kartın ilk ve son dört rakamları haricinde hiçbir özel bilgi tarafımızdan görüntülenemez, kredi kartı bilgilerinin kaydı tutulamaz.

Ödeme ekranında geçersiz bir kart numarası veya hatalı son kullanma tarihi girdiğinizde, sistem sizden bu bilgileri yeniden kontrol edip doğru numarayı yazmanızı isteyecektir. Kart bilgileriniz doğrulandığında ise otomatik olarak bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

siparişiniz sırasında kredi kartınız farklı nedenlerden onaylanamayabilir.


Bu nedenler arasında başlıcaları;


- Kart numarasını hatalı girmeniz, 

- Kartınızın son kullanma tarihinin geçmiş olması, 

- Kullandığınız ek kartın ana kart sahibi tarafından iptal edilmiş olması, 

- Kartı düzenleyen banka ile geçici bağlantı sorunları yaşanması, 

- Kayıp ihbarı yaptığınız bir kartı yeniden kullanmaya çalışmanız ve, 

- Kullanmaya çalıştığınız kartın bir kredi kartı değil, ATM kartı olması sayılabilir.

Sitemizde göreceğiniz bir ürünün altında bulunan "Sepete At" butonuna bastığınızda o ürünü size sunan kategorideki ilgili sayfaya ulaşacaksınız.

Sitemizde yer alan "Kategoriler" içerisinden birini seçerek o kategoride bulunan tüm ürünlere ya da arama kutucuğunda aradığınız ürünün adını yazarak o ürünün bulunduğu listeye ulaşabilirsiniz.

Sepete At" butonunu kullanarak o ürünü tek buton ile satın alabilir, alışveriş sepetinize atıp alışverişe devam edebilirsiniz.

Bir ürünle ilgili daha detaylı bilgi edinmek istediğinizde ürün resminin üzerine tıklayarak ürün detaylı bilgi sayfasına ulaşabilirsiniz. Burada dilerseniz ürünü satın alabilir veya sepetinize ekleyebilirsiniz.

Ürünü tarafımıza göndermeden önce iade talebinizi İletişim Merkezinden e-mail atarak bildirmeniz gerekmektedir. Teknik departmanımız tarafından iade ile ilgili gönderim onayının size iletilmesinden sonra lütfen paket ile birlikte gelen iade formunu doldurarak ürünü Kargo ile tarafımıza gönderiniz. Onay bilgisi size telefon veya mail yoluyla bildirilecektir.  Kargo ile yaptığınız gönderimlerde sizden herhangi bir kargo ücreti alınmayacaktır. Teknik servisimize gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. 

Sitemizde yer alan tüm ürünlerin altında "Sepete At" butonu yer almaktadır. Bu butonları kullanarak bir ürünü tıpkı bir süpermarketteki gibi toplu olarak ödemek üzere alışveriş sepetinize ekler, veya tek bir ürünü hızlı satın almak için doğrudan "Ödeme Bilgileri" sayfasına ulaşırsınız. Bu sayfada gerekli fatura bilgilerini vererek siparişiniz tamamlanmış olursunuz.

Kutudan çıkan ürün hasarlı / yanlış ise kargo görevlisine tutanak tutturduktan sonra tarafımıza ulaştırılmak üzere faturası ile birlikte ücretsiz olarak Kargo görevlisine iade ediniz.

Siparişiniz ile ilgili sorunlarınız konusunda yardım almak için yardım istek formunu hemen doldurup bize ulaştırmanız yeterli olacaktır. Uzmanlarımız mesajınız bize ulaştığı anda sorununuza çözüm getirmek üzere harekete geçecektir.

Sitemizde online alışveriş merkezinde yapılan tüm işlemler ve veri iletimi dünyada geçerli en yüksek güvenlik standartları ile korunduğundan, alışverişiniz sırasında kişisel ve kredi kartı bilgileriniz tamamen güvencededir. 

Tüm banka ve kredi kartı bilgileriniz internet güvenliği konusunda dünya lideri GlobalSign ile olan işbirliğimiz sayesinde kötü niyetli girişimlere karşı bütünüyle korunmaktadır.

Siparişiniz tamamlanarak Sistemimize ulaştığında sunucular tarafından otomatik sipariş konfirmasyon mesajı üyelik profilinizdeki email adresinize ulaşır.

www.kuyumcudan.com  her türlü sorunlarınıza çözüm esaslı samimiyet ile yaklaşmayı ticari ahlak olarak kabul etmektedir.

Evet. Sitemizde satılan bazı sağlık ürünleri hariç büyük çoğunluğu belirli bir süre için satıcı firmaların garantisi altındadır.

Sitemizden satın alacağınız ürün ve hizmetlere ilişkin garanti koşulları bu ürün ve hizmetlerin türüne göre değişiklik göstermekte ve her bir ürün tedarikçisi tarafından ayrı ayrı belirlenmektedir.

Evet. Alışveriş yaptığınız kategorilerin depolarının bulunduğu il, satın aldığınız ürünlerin cinsi, sipariş üzerine sunulan veya stoksuz satılan ürünler gibi faktörlerden ötürü Sitemiz ürünleri arasında değişen teslimat süreleri ile karşılaşabilirsiniz.

Dileyen herkes sitemize hemen ve ücretsiz üye olabilir. Bütün yapmanız gereken üyelik bilgileri formunu birkaç dakika içinde doldurmak… 

Kart sahibi, kartını internet bankacılığı kanalıyla bankasına kaydettirir. Kartına bağlı bir şifre ve bir güvenlik soru - cevabı tanımlar.

Kart sahibi, sisteme uyumlu sanal işyerinde alışverişini yapar ve ödeme bölümüne geçer. 

Kart sahibinin karşısına, bankası tarafından, işlem şifresini ve kişisel güvenlik mesajını soran bir pop-up ekran açılır. 

Kart sahibi şifresini girerek işleme devam eder. Şifre, banka tarafından doğrulanınca işlem tamamlanır. 

*KART SAHİPLERİ
 

Internet üzerinden alışveriş yaparken kredi kartı veya banka kartı bilgileriniz herhangi bir kişinin eline geçtiğinde, sizden habersiz olarak işlem yapılabilir. Güvenli alışveriş yapabilmeniz amacıyla Visa ve MasterCard tarafından Verified by Visa ve MasterCard SecureCode "güvenli sanal alışveriş" çözümleri geliştirilmiştir.

Verified by Visa ve MasterCard SecureCode internet üzerinden yapılan alışverişlerde şifre girerek güvenli alışveriş yapılmasını sağlayan hizmetlerdir.

 
  • Nerede alışveriş yapabilirim?
  • Kayıt için neler gereklidir?
  • Nasıl kayıt olabilirim?

Gibi Sorularınız için lütfen tıklayınız.
http://www.bkm.com.tr/sanal_alisveris.html 

  
*İŞ YERLERİ
 Visa ve MasterCard tarafından geliştirilen "Verified by Visa" ve "MasterCard SecureCode" isimli "güvenli sanal alışveriş" çözümleri ile internet üzerinden yapılan işlemler daha güvenli hale getirilmiştir.
 
  • "Verified by Visa" ve "MasterCard SecureCode" nedir?
  •  "Verified by Visa" ve "MasterCard SecureCode" nasıl çalışır?
  •  Faydaları nelerdir?
  •  Müşteriler bu hizmetleri nasıl kullanırlar?
  •  Kart sahiplerinin kayıtlı olmadığı durumda nasıl bir prosedür uygulanır?
  •  Eğer kart sahipleri kaydolmayı reddederlerse nasıl bir prosedür uygulanır?
  •  Bu hizmetler nasıl uygulanır?

Gibi Sorularınız için lütfen tıklayınız.

http://www.bkm.com.tr/sanal_alisveris.html